Infolinia 801 044 666 i 666 222 353

 

Wirtualne desktopy

Wirtualny Desktop. Co to jest?

Najczęściej występują dwa modele pracy na komputerze:

A. użytkownik posiada więcej niż 1 komputer (np. firmowy i domowy, firmowy stacjonarny i firmowy laptop)

  • Korzystanie z takiego modelu powoduje ciągłą konieczność utrzymywania aktualnych danych na wszystkich systemach, instalacji oprogramowania w kilku instancjach (zwielokrotnienie kosztów oprogramowania) , odpowiedniego korzystania z usług sieciowych oraz wiele innych większych lub mniejszych niedogodności. Dodatkowo użytkowanie komputera domowego do zastosować firmowych stwarza poważną lukę w zasadach bezpieczeństwa danych. To ryzyko znacznie wzrasta jeżeli taki system jest użytkowany również przez inne osoby.

B. użytkownik posiada 1 komputer (najczęściej mobilny):

  • W tym przypadku największą niedogodnością jest konieczność ciągłego noszenia ze sobą komputera i dbanie o jego fizyczne bezpieczeństwo. Strata takiego komputera , pomijając najważniejszą utratę danych , może również pociągać za sobą czasochłonny proces odbudowy środowiska pracy na nowym sprzęcie. Często również występują sytuacje kiedy trzeba skorzystać z systemu a komputer został pozostawiony w innym miejscu.

Udostępniane przez nas środowisko zdalne Hostowany Desktop pozwala na wygodną pracę w aplikacjach bez wymienionych ryzyk i utrudnień. Dostęp do jednego miejsca , w którym mamy dostęp do wszystkich narządzi gotowych do natychmiastowego użycia powoduje, że nigdy nie wraca się do poprzedniego modelu pracy. Istnieje możliwość przygotowania specjalnego narzędzia (np. na pendrive USB) aby w sytuacjach awaryjnych móc skorzystać nawet z komputera w dowolnej kawiarence internetowej.

Środowisko VPS pozwala na bardzo szybką kompletną odbudowę systemu w przypadku jego uszkodzenia oraz tak przydatne czynności jak jego klonowanie. Klonu można użyć np. do przetestowania aktualizacji programu księgowego i gdy zmiany nie spowodują żadnych komplikacji zastosować je w głównym systemie.

W ramach usługi oferujemy możliwość całościowej migracji obecnie używanego systemu do środowiska wirtualnego.

Skontaktuj się z nami